Borsa İstanbul ve Koç Üniversitesi’nin şirketler için tasarladığı Kurumsal Dönüşüm Programı başladı

Borsa İstanbul ve Koç Üniversitesi’nin şirketler için tasarladığı Kurumsal Dönüşüm Programı başladı

Borsa İstanbul ve Koç Üniversitesi iş birliği ile geliştirilen BISTEP-Şirketler için Kurumsal Dönüşüm Programının 2.’si 25 Ocak 2019 tarihinde ülkemizin farklı şehirlerinden gelen 13 şirketin üst düzey yöneticilerinin katılımı ile başlamıştır.

BISTEP ile şirketlerin kurumsallaşma süreçlerine katkıda bulunulması ve bu vesile ile de şirketlerin ömürlerinin uzatılması amaçlanmaktadır. Kurumsallaşmasını tamamlamış güçlü şirketlerin ise orta vadede ülkemiz ekonomisinin belkemiğini oluşturması beklenmektedir.

Diğer yandan, ülkemizde sermaye piyasalarından bir finansman kaynağı olarak yeteri kadar faydalanılmamaktadır. BISTEP ile birlikte şirketlerimiz sermaye piyasalarını Borsa İstanbul gibi doğrudan ilgili kurumlarından öğrenme fırsatı da bulacaklardır.

Toplam 13 gün ve 108 saatlik seminerlerden oluşan BISTEP Programı tasarlanırken, üst düzey yönetici bakış açısından yaklaşılmış ve yöneticilerin insan kaynakları, finans, ekonomi, hukuk, strateji gibi temel alanlardaki yenilikleri öğrenmelerine imkân tanıyan ve aynı zamanda dijitalleşme, İnovasyon, dönüşüm ve değişim liderliği gibi güncel konuları da bulabilecekleri bir içerik oluşturulmuştur. Sermaye piyasaları modülü ise Borsa İstanbul’un yanı sıra aracı kurumlar, bağımsız denetim firmaları ve hukuk firmalarından oluşan program ortaklarımız tarafından anlatılmaktadır. Başta Borsa İstanbul ve Koç Üniversitesi olmak diğer program ortaklarımız Program süresince ve sonrasında şirketlerimize sermaye piyasaları ile ilgili her türlü desteği vermekten mutluluk duyacaklardır.

Katılımcı şirketlerimize BISTEP ailesine hoş geldiniz der, Programın şirketlerimiz ve ülke ekonomisi için faydalı olmasını dileriz.

Kaynak: https://www.borsaistanbul.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir