Vefa Spor Fest Liselileri Kucakladı

Vefa Lisesi ev sahipliğinde düzenlenen 2. Spor Festivali bu yıl da renkli etkinliklere, workshoplara ve heyecanlı müsabakalara sahne oldu. Lise öğrencilerine yönelik olan festivalde öğrenciler spor çatısı altında buluşup daha önceden deneyimlemedikleri spor dallarıyla tanıştı.
Açılış töreninde İstanbul Lisesi Tango Kulübü, ”Dans Et” dans grubu ve Ümit Uçur Basketbol Show gösterileriyle sahnede boy gösterdi.
Vefa Lisesi Spor Festivali komitesi, bu yıl yeni bir projeye imza atarak Istanbul’u tam anlamıyla gezmeye imkanı olamamış 12 öğrenciyi okulunda ağırladı. ”Küçük Bedenler Vefalı Yürekler” projesi kapsamında küçük arkadaşlarına  dolu dolu bir hafta yaşattı. Beşiktaş JK Şeref Turu, Madame Tussauds ve boğaz turu gezileriyle geçen hafta küçük arkadaşlar için eşsiz bir deneyim oldu.
Hafta boyu okul bahçesinde gerçekleştirilen pilates, aikido, go, kick boks, amerikan futbolu, zumba, okçuluk atölyelerine katılımcılar tarafından yoğun ilgi gösterildi.
Vefa Küçük Spor Salonu’nda dostluk ve rekabetin bir arada olduğu voleybol, basketbol, futbol ve masa tenisi turnuvaları gerçekleştirildi.
21-25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen festivalde katılımcılar unutulmaz bir hafta geçirip şimdiden bir sonraki festivali beklemeye başladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir