Kişisel Gelişim İhtiyaçtır

KİŞİSEL GELİŞİM İHTİYAÇTIR

Akıllı telefonlar bir zamanlar lükstü. Ulaşmak zordu. Zaten ihtiyacımız da yoktu. Ama zaman o kadar hızlı değişti ki, artık her birimizde mutlaka en az bir tane akıllı telefon ve belki de bir tane tablet bulunuyor. Yani artık lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç haline geldi. Birçok alanda zamandan ve paradan tasarruf etmemizi de sağladı. Fakat bu akıllı telefonlar sürekli yenileniyor, eski modellerin de modası geçiyor(!).

Günümüzde moda olan, eskiyen, unutulan, devam eden birçok şey bulunmakta. Bence son zamanların en iyi moda akımı ‘kişisel gelişim’ ve bu moda hiç geçmeyecek. Bize bir akıllı telefonun sağladığı faydaları sağlayamayacak belki ama çok daha değerli bir şey sunacak; kendimizi fark etmemizi.

Sosyal ortamlarda ya da iş hayatında kişisel gelişimin ihtiyaç haline geldiğini çok rahat bir şekilde örnekleyebiliriz. Tek başına yemek siparişi vermeye çekinen, bankada bir işlem yaptıramayan, beklediği ekmek kuyruğunda önüne geçene ‘burası benim sıram’ diyemeyenler! İçlerinde büyük bir kriz yaşarlar o sırada. Muhakkak bir atakta bulunmak ister ama yapamazlar. Özgüvenlerini geliştirmek ve doğru iletişim kurmayı öğrenmek onlar için zorunlu bir ihtiyaçtır. Çünkü bu gibi durumları iş ortamlarında da sıkça yaşarlar. Bunun önüne geçmek, hayatı daha mutlu yaşamak ve daha verimli çalışmak için kendilerini geliştirmeye ihtiyaç duyarlar.

Bence her şey insanın kendini sevmesiyle ve önemsemesiyle başlıyor. Kişisel gelişim bir nevi yatırımdır. Her insanın da kendini önemsemesi ve yatırım yapması gerekir. Kişi kendini geliştirdikçe sahip olduğu potansiyeli görür. Bu potansiyel insanı; yaşamaya, çalışmaya, üretmeye, verimli olmaya ve sevmeye motive eder. Bu motivasyon ise doğrudan mutluluğu getirir.

Özge İnce


Özge İnce Biyografisi

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde Dış Ticaret ön lisans eğitimini, ardından Anadolu Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nü okuyarak lisansını tamamlamıştır.

İş dünyasına adımını, Bossa T.A.Ş’de eğitimcilik ile atmış ve bu mesleği memnuniyetle gerçekleştirmiştir. Koşullar nedeniyle zaman içinde muhasebe mesleğine yönelmiştir.
Araştırma yapmaktan, yeni şeyler öğrenmekten ve paylaşmaktan keyif almaktadır. Şimdilerde İnsan Kaynakları alanında eğitimler alarak ilgi duyduğu mesleğe geçmeyi; eğitimcilik, mülakat, performans değerlendirme gibi bölümlerde uzmanlaşmayı hedeflemektedir.

Yogaya derin bir ilgi duymaktadır. Aynı zamanda dikiş dikmek, geri dönüşüm çalışmaları yapmak da ilgi alanları arasındadır.

Kişisel Gelişim İhtiyaçtır” için 4 yorum

    1. Özge hanım,
      Çok önemli bir konuya değinmişsiniz ve çok doğru anlatmışsınız dilinize sağlık. Sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir